APP Krispol kontra czołowa ekipa PlusLigi w ćwierćfinale Pucharu Polski

W sobotni wieczór poznaliśmy grupę czterech drużyn, spośród których wyłoni się przeciwnik pomarańczowych. Losowanie par w pierwszy dzień 2018 roku.

siatkówka 10 miesięcy temu 2

Przed ostatnią kolejką pierwszej części rundy zasadniczej PlusLigi do gry z Krispolem kandydowało pięć zespołów. Walka toczyła się o pierwsze cztery lokaty w ekstralidze, bo tylko te miejsca pozwalały na rozstawienie w ćwierćfinale.

Już wcześniej pewnym swego byli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Skry Bełchatów i Trefla Gdańsk. Wygrywając piątkowy mecz z Espadonem Szczecin na czwarte miejsce wskoczyła Asseco Resovia Rzeszów. Nie na długo. W sobotni wieczór siatkarze ONICO Warszawa ograli 3:1 Czarnych Radom (wystarczał im jeden punkt) i to zespół wrześnianina Jędrzeja Gruszczyńskiego będzie rozstawiony. Do tych czterech ekip rozlosowani zostaną: APP Krispol, Stal Nysa, Asseco Resovia i Jastrzębski Węgiel.

Kogo wskaże los dla APP Krispol, przekonamy się już w poniedziałek. Losowanie odbędzie się 1 stycznia 2018 w magazynie „7. strefa” na Polsacie Sport o 20.30.

W każdym z czterech zespołów grają gwiazdy światowej siatkówki. Najbardziej utytułowanymi drużynami z tego grona są oczywiście ZAKSA i Skra.

Mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski rozegrany zostanie we Wrześni w środę, 10 stycznia, w hali przy Słowackiego. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 18.00. Warto już dzisiaj pomyśleć o wygospodarowaniu sobie czasu na ten dzień. Druga taka okazja nie prędko może się zdarzyć.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

10 miesięcy temu 2