Ambasador Wrześni

Niedzielna wiadomość o śmierci Bogdana Konopki wstrząsnęła mną. Był moim przyjacielem, a także, o czym warto pamiętać, AMBASADOREM WRZEŚNI w świecie fotografii – zarówno w Polsce, jak i za granicą, głównie we Francji, gdzie mieszkał.

Moim zdaniem 12:57 24-05-20191 1

Jego wrzesińska przygoda zaczęła się w 2000 r., kiedy nasze wydawnictwo oprócz „WW” zaczęło wydawać „Kwartalnik Fotografia”. Bogdan pisał artykuły, załatwiał fotografie czołowych fotografów zagranicznych, zgody na ich nieodpłatne publikowanie. Dzięki niemu Zjeżdżałka/Śliwczyński i w ogóle Września przestaliśmy być białą plamą na fotograficznej mapie Polski.

Był naszym oknem na świat. W cyklu „Rekonesans”, za który w 2000 r. w Szwajcarii otrzymał Europejską Nagrodę Fotografii, znalazły się dwie fotografie z naszego terenu – z klasztoru pofranciszkańskiego w Pyzdrach oraz z jednego z podwórek przy ul. Rzecznej we Wrześni.

Gazeta jest za mała, żeby przedstawić twórczość Konopki, dlatego postanowiłem o jego całej twórczości opowiedzieć (i ją pokazać) na naszym portalu Wrzesnia.info.pl. Zapraszam TUTAJ.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:57 24-05-2019