Akcja sterylizacja

Wiosna to wspaniały czas kiedy świat budzi się do życia i masa kolorów otaczających nas roślin budzi nasz zachwyt ciesząc oko.

Moim zdaniem 13:28 05-04-20190 0

Podobnie radość sprawia nam oglądanie młodych zwierzaków. Kurczęta i małe kaczki, których żółty puszek kojarzy nam się ze świętami wielkanocnymi rozczulają nas tak samo jak młode króliki, kocięta i szczenięta. Co się dzieje z tymi zwierzakami kiedy urosną?

Bardzo dużo młodych zwierząt dzikich niestety ginie, ze względu na selekcję naturalną – część jest zbyt słaba, żeby przeżyć, inne padają ofiarami drapieżników. Rodzące się młode koty i psy, zazwyczaj mają nieco lepsze warunki przetrwania najwcześniejszego okresu życia.

Jednak najczęściej stają się szybko problemem: trzeba znaleźć tym zwierzakom domy i to takie, gdzie dba się o nie i ich potrzeby. Jest to zadanie trudne i pracochłonne, angażujące dużo czasu. W tym kontekście coraz częściej mówi się o sterylizowaniu psów i kotów.

Sterylizacja, to obok edukowania właścicieli, skuteczny sposób walki z bezdomnością zwierząt. Korzystajmy z programów bezpłatnej sterylizacji zwierząt, którą oferują gminy naszego powiatu.

Hanna Mamzer

socjolog, prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:28 05-04-2019