Absolutne poparcie dla Małgorzaty Jakubowskiej, sołtys Grabowa Królewskiego

Małgorzata Jakubowska została jednomyślnie wybrana na stanowisko sołtysa Grabowa Królewskiego (gm. Kołaczkowo). Mieszkańcy wyłonili także 6-osobową radę sołecką.

samorząd 22:14 22-02-20192 5

Na dotychczasową sołtys zagłosowało 67 mieszkańców - wszyscy obecni na sali. Była jedyną kandydatką. Grabowo Królewskie wybrało także nową radę sołecką. Znaleźli się w niej: Marcin Kubisiak, Janusz Zgoliński, Robert Urbaniak, Paulina Stawska, Ewelina Plucińska i Marta Wizła.

Małgorzata Jakubowska jest sołtysem od 2011, i jest jednym z najlepszych sołtysów w gminie Kołaczkowo. Dwukrotną laureatka plebiscytu Supersołtys organizowanego przez "Wiadomości Wrzesińskie". Od 2014 jest radną gminną. Skutecznie zaktywizowała lokalną społeczność do działania. Sołectwo dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych zainwestowało w rozbudowę miejsc rekreacji i odpoczynku, to altana z całym zapleczem, siłownia napowietrzna etc. Dzięki sołtysowi realizowane są w Grabowie projekty aktywizujące dla kobiet, seniorów i dzieci, odbywają się liczne imprezy: rajdy, wycieczki, spotkania, które integrują cała wieś.

Ankieta

Czy Małgorzata Jakubowska sprawdziła się na stanowisku sołtysa Grabowa Królewskiego?

W tym roku Grabowo dysponuje funduszem sołeckim w kwocie: 29 368 zł. Z puli 21 tys. zł zostanie przeznaczonych na zagospodarowanie działki boiska sportowego na cele rekreacyjno-sportowe. 2000 zł zaplanowano na utrzymanie terenów zielonych i poprawę estetyki wsi. 1000 zł przeznaczonych zostało dla szkoły podstawowej. 5 683 zł na cele integracyjne.

Organizatorem piątkowego zebrania była wójta Teresa Waszak, która musiała zmierzyć się z trudnymi pytaniami dotyczącymi budowy świetlicy wiejskiej i przyszłości szkoły podstawowej, zwłaszcza utworzenia tutaj oddziału przedszkolnego. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

22:14 22-02-2019