8. miejsce szkoły z Pyzdr w konkursie “Naucz się z nami budować roboty”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pyzdrach 1 grudnia przystąpił do zmagań konkursowych w programie “Naucz się z nami budować roboty”. W piątek 15 grudnia zakończyło się internetowe głosowanie trwające dwa tygodnie.

oświata 10 miesięcy temu 9

Największe emocje towarzyszyły wszystkim w piątkowy wieczór. Serwer blokował się od ogromnej liczby generowanych kodów i oddawanych głosów. Konkursowy licznik trzymał wszystkich w napięciu do ostatniej sekundy. W finałowej rywalizacji uczestniczyło 14 ze 141 zgłoszonych szkół, a tylko dla 13 przewidziano nagrody. Różnice punktowe były tak znikome, że minuty, a nawet sekundy powodowały nieustanne przetasowania na liście rankingowej. Ostateczne 8. miejsce ( 17 274 głosy) to wielki sukces szkoły:

- Dziękujemy wszystkim za wsparcie, współpracę, cierpliwość i oddane na naszą szkołę głosy!!! Dziękujemy za kibicowanie. Kolejny raz przekonaliśmy się jak ważna dla naszej społeczności jest edukacja młodego pokolenia. To dzieci w naszej szkole są adresatami otrzymanego od Was poparcia - mówi Małgorzata Radziejewska, szkolny koordynator projektu.

Nagrodami w konkursie były:

- środki na zakup zestawów klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 o wartości 6000 zł,

- festiwal technologiczny z pokazem ciekawych stanowisk edukacyjnych i warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły.

Thumb grobelny   1

Sławomir Grobelny

10 miesięcy temu 9